








W dniu 24 maja w naszej szkole odbył się koncert "W starym zamczysku na skale”" w ramach Festiwalu im. Szembeków w Siemianicach, którego organizatorem była Fundacja Świat Możliwości.
To wydarzenie kulturalne, upamiętniające wybitnych Wielkopolan z rodu Szembeków i ich niezwykłe życiorysy. Pretekstem do opowieści o nich są koncerty muzyki klasycznej. Była to okazja do zanurzenia się w atmosferze dawnych wieków i odkrywania postaci Szembeków z Siemianic.
Wiecej informacji o tym wydarzeniu pod adresem: http://festiwalszembekow.pl/
19 maja uczniowie klasy 3 - Julia Olek i Karol Wróbel, uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III o tytuł Małego Mistrza Ortografii. Spisali się super! Julka zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, a Karol zdobył III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach ortograficznych.
17 maja uczennice klasy 3 - Zosia Janas i Małgosia Nawrot wzięły udział w VII Międzygminnym Konkursie Recytatorskim "W krainie przyjaźni i dobrych słów". Dziewczynki świetnie zaprezentowały przygotowane wiersze, czego efektem było III miejsce Małgosi i wyróżnienie Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka do Warszawy z programu ,,POZNAJ POLSKĘ "
Rozstrzygnięcie bibliotecznego KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pod hasłem: "MŁODZIEŻ I KSIĄŻKA W XXI WIEKU ".ZWYCIĘZCY: I miejsce- Michalina DROSZCZ, II miejsce- Kamil Holka, III miejsce- Zuzia Szalek.Gratulujemy
29 kwietnia 2022 w szkole miała miejsce ważna uroczystość- uczniowie uczcili 231 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji.
W akademii wystapili uczniowie klas; piatej , szóstej , siódmej i ósmej.Przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występy młodych artystów ubarwił chór szkolny.
Akademię przygotowali: Lidia Dąbrowska i Rafał Kaczmarzyk.
22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Podczas wspólnego apelu Weronika Mega z klasy VII wprowadziła wszystkich w tematykę dbania o naszą planetę. Następnie kółko teatralne przedstawiło humorystyczne przedstawienie na temat dbania o przyrodę, która nas otacza i w której żyjemy. W trakcie apelu również było dużo śpiewu przygotowanego przez zespół wokalny.
22 kwietnia uczniowie klasy VIII wzięli udział w IX edycji konkursu "Sprawni w przyszłym zawodzie" organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych w poszczególnych pracowniach: agrobiznesu, gastronomicznej, fryzjerskiej, handlowej, logistycznej, rolniczej, budowlanej, elektrycznej, drzewnej, mechanicznej. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów klasy VIII: Amelia B., Nina Sz., Piotr W., Bartosz J.
Klasy 6-8 uczestniczyły we wspólnej wycieczce do Kina Sokolnia na film pt. "Sonata". Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w McDonald's, która wywołała największą radość wśród naszych uczniów.
Chłopcy z klasy 5, 6, 7 i 8 wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Eliminacje Gminne w Łęce Opatowskiej. Gratulujemy
W czwartek 31 marca w Opatowie odbyły się Gminne Targi Edukacyjne dla uczniów klas 8 i Rodziców. Celem Targów była pomoc uczniom w świadomym planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej poprzez poznanie ofert edukacyjnych, które przedstawiły Szkoły Ponadpodstawowe z Kluczborka, Kępna i Wieruszowa.
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie". Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski w "tłusty czwartek" zorganizował akcję sprzedaży pysznych pączków. Wszystkim bardzo smakowały, ponieważ wypełnione nimi po brzegi skrzynki znikałyv w oczach.
W dniach 21-24 lutego uczniowie klasy VII-VIII uczestniczyli w Programie,, Archipelag Skarbów", który uczy zdrowego i mądrego stylu życia, łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazuje znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i miłości. Uczy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
14 lutego to " Dzień Świętego Walentego". Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Z tej okazji SU zorganizował Pocztę Walentynkową. Dzisiaj wszystkie kartki, serduszka z życzeniami trafiły do swoich adresatów. Nasz szkolny listonosz Mateusz miał dzisiaj pełne ręce roboty. Oprócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele. Poczta cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to coroczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej.
Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18 sty!
Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.
Obchodom święta towarzyszą liczne wydarzenia edukacyjne, które dążą do upowszechniania wiedzy dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w internecie w szczególności dzieci i młodzieży.
Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i na wszystkich zajęciach informatyki były pogadanki na ten temat.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej Szkoła do hymnu - podsumowanie akcji
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
14 listopada na sali widowiskowej Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej odbył się II Festiwal Polskiej Piosenki o miłości - "Wyśpiewać miłość". Konkurs przeprowadzony został w trzech karegoriach: do 11 lat; 12-15 oraz 16 i powyżej. W tym festiwalu wzięła udział uczennica klasy III - Małgorzata Nawrot, która zaśpiewała piosenkę "Kocham mamę".. W końcowym rozstrzygnięciu Małgosia zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Poniżej nagranie audio podczas występu na fesiwalu.
11 listopada cała Polska obchodziła 103.rocznicę odzyskania niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odrodzenie wolnej Polski po 123 latach przebywania pod zaborami.W obchodach święta zorganizowanych przez Wójta Gminy Łęka Opatowska wzięły udział delegacje, pododdziały, również poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Siemianicach. W programie oddany został hołd podległym żołnierzom, złożone zostały kwiaty i znicze pod Tablicą upamiętniającą Poległych za Ojczyznę przy kościele parafialnym w Siemianicach, pod Pomnikiem ku czci Poległych w I Wojnie Światowej na cmentarzu w Opatowie, pod pomnikiem poświęconym Poległym Ofiarom II Wojny Światowej, Tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych w Łęce Opatowskiej. Zwieńczeniem uroczystości była Msza św. w intencji ojczyzny w kościele św. M.M.Kolbego w Łęce Opatowskiej.
Nasza szkoła w ramach programu "Szkoła odpowiedzialna cyfrowo" wzięła udział w akcji "Tydzień dbania o relacje".
Akcja polegała na budowaniu relacji w zespole klasowym i nie tylko. Działania te polegały na pogłębieniu relacji między uczniami, nauczycielami, jak również z rodzicami. Dążono do zdobycia pozytywnych doświadczeń we współpracy z kolegami i koleżankami oraz doskonalenie umiejętności komunikacyjnych.
Należy zadbać aby "taki tydzień" nie był tylko raz w roku ale trwał na co dzień.
Więcej na ten temat pod linkiem: Akcja "Tydzień Dbania o Relacje"
W miniony piątek (01.20.2021) w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. Jednym słowem było: pysznie! Dzień gier, zabaw a przede wszystkim klasowej integracji to dni, które uczniowie lubią najbardziej!
W Szkole Podstawowej im. Szembeków z Siemianic realizowane są przez p. Rafała Kaczmarzyka pozalekcyjne zajęcia informatyczne w ramach otrzymanego grantu algorytmicznego, który jest częścią ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.
Projekt ten ukierunkowany jest na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania.
24 września br na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Wielisławice odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację zorganizowane przez Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice.
Łącznie w dwunastu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 160 zawodników, w tym 9 z naszej szkoły.
Zawodnicy mieli do pokonania w zależności od wieku i płci dystanse od 1 km do 7 km.
Nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i odnaleźli wszystkie punkty kontrolne.
Ostatecznie zajęliśmy drużynowo I miejsce w powiecie w kategorii K 12, a indywidualnie w powiecie I miejsce zajęła Nina Szefer w kategorii K 14, II miejsce Magdalena Grzesiak w kategorii K 12 i III miejsce Weronika Brzezińska w kategorii K 12.
We wtorek, w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 3-8 mogli oddać głos na jednego z piętnastu kandydatów. Najwięcej głosów zdobył Bartosz Jędrasiak z kl. 8, zastępcą została Anna Smogur z kl. 6 a skarbnikiem Weronika Mega. Nowym opiekunem Samorządu została p. Joanna Jenda. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nowy Rok Szkolny w naszej szkole rozpoczął się tradycyjnie 1 września. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli rozpocząć ten dzień od uczestnictwa we mszy świętej w miejscowym kościele. Następnie odbyło się ogólne spotkanie na powietrzu, a nastepnie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
W czasie spotkania wychowawcy przedstawili procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19, które obowiązują w szkole oraz podstawowe informacje związane z organizacją roku szkolnego.
W tym dniu do społeczności szkolnej przyjęci zostali pierwszoklasiści, którzy zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Szembeków z Siemianic.