Aktualności

Wydarzenia

Szkolny sport

Uczniowie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Nauka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Projekty i akcje

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

7 listopada w naszej szkole odbył się III Wieczór Patriotyczny. Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyli liczni goście: Wójt Gminy Łęka Opatowska Pan Adam Kopis z Panią Sekretarz Gminy Małgorzatą Gąszczak, radni, przedstawiciele organizacji społecznych, harcerze, mieszkańcy Siemianic i okolic, Grono Pedagogiczne szkoły oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła i przywitała gości Pani Dyrektor Izabela Krzywańska. W programie przewidziano tradycyjnie śpiewanie pieśni o charakterze patriotycznym przeplatane wierszami i piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. Scenariusz uroczystości przygotowała Pani Lidia Dąbrowska, a oprawę muzyczną zapewnił Pan Rafał Kaczmarzyk, który przygotował również występy chóru.

W związku z tym, że od niedawna nasza szkoła nosi imię Szembeków z Siemianic, nie zabrakło wspomnień o Aleksandrze Szembeku który z ramienia Rzeczypospolitej został wyznaczony na polskiego komisarza granicznego do ustalenia powojennej granicy z Niemcami. Dzięki jego staraniom miejscowość Siemianice po I wojnie światowej została przyłączona do Polski.

Wójt Gminy Pan Adam Kopis oraz Pani Dyrektor Izabela Krzywańska podziękowali na koniec nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tego pięknego spotkania. Jak powiedział na zakończenie Pan Wójt, piękno śpiewu dzieci, które tu usłyszał, przywołało w jego sercu wspomnienie śpiewu dzieci pod Wielką Krokwią w 1997 r. gdy kraj nasz odwiedził Wielki Polak Święty Jan Paweł II. Myślę, że to porównanie w pełni oddaje nastrój chwil, które przeżyli uczestnicy tego wydarzenia.

Ogłoszenia

Platforma Moodle

Strefa ósmoklasisty

strefa osmoklasisty

Office 365

ms office 365s

Nauka zdalna

Koronawirus - informacje

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Muzyka

10 01 muzyka nuty2

Plastyka

plastyka

Filmy

film

Technika

technika

Historia

historia

J.polski

j.polski

Chemia

chemia

WOS

wiedza o spoleczenstwie